Adidas SickLine 2010 03.Окт.2010

Adidas SickLine 2010

  Минулих вихідних відбулися одні з найпопулярніших та найцікавіших змаганнь каякерського світу. Як і минулого року змагання проводилися на ділянці «AREA 47» річки Оц – найскладнішої та найцікавішої річки Європи, в районі містечка Оцтал в регіоні Тіроль в Австрії. Коментував змагання Стів Фішер –можливо найкращий каякер всіх часів.
adidas sickline contest

adidas sickline
Глядачі з 12 країн мали моживість спостергіати змагання по телебаченню, а решта світу мала змогу переглядати другий день змагань он-лайн на каналі freecaster.tv .

  Цього року кількість учасників була обмежена до 150. Серед них були і добре нам відомі російські спортсмени, такі як Олександр Селверстов, Вася Порсєв, Ваня Рибніков, Єгор Воскобойников, Тимофеєва Свєта та інші. Були учасники команди Adidas Team, в тому числі Томас Марніц та Сем Саттон, які багато часу цього року провели на російських річках. Зі сполучених штатів, якщо не помиляюся, був ли ше один спортсмен Сейдж Расті. І один канадець, добре всім відомий як чемпіон світу з фрістайлу, біоробот та учень Еріка Джексона – Ніколас Трутман. Було багато слаломістів – призерів чемпіонатів світу, чемпіонів європейськиї країн та ін.

Sam Satton
Sam Satton
 
 Ділянка кваліфікафії – 270 м води класу 3, яка починається з 3-метрового похилого дропу класу 4 під назвою «Вбивця Чемпіонів». Чверть-, пів- та суперфінал відбувалися на ділянці вище: спортсмени стартували з 6-метрової скелі, потім 3-метрові «вхідні водоспади», потім 3-метровий водоспад «Вліво або смерть» , що являється вхідним до основної сплавної ділянки річки, потім 5-метровий «TNT водоспад» S-подібної структури, і на закінчення– «Вбивця Чемпіонів».  «Вбивця Чемпіонів» являє собою дуже незручний пологий 3-метровий злив, метрів через 7-8 після якого по центру великий камінь, який утворює бочку та великий гриб-поганку; зліва ж дуже сильне улово; тому потрібно було в кінці траси майже без сил стрибнути злив, та так щоб проїхати по межі улова та поганки, не втратити швидкість, не зачепити камінь, втрапити у вузький прохід між каменем та скелею і на фініш. Загалом складність ділянки – клас 5. Все за  світовою класифікацією.

  Тренування, 2 спроби кваліфікації та чвертфінал відбувалися в п’ятницю 1 жовтня. До чвертфіналу проходило 48 кращих. В кваліфікації Єгор Воскобойников приїхав 16-м, Ваня Рибніков – 45, Томас Марніц – 24.
  В чвертфіналі Воскобойников – 30, Рибніков – 40 (обійшов Антона Імлера на одну позицію!!), Марніц пройшов далі.
До півфіналу проходило 26 кращих, відповідно ніхто з росіян не пройшов. Топ-26(півцінал) та суперфінал проходили в субботу 2 жовтня, і ми мали можливість це спостерігати.

  В півфіналі кращий час показав Майк Доусон «вийшовши» з хвилини – здається до того моменту кращий результат; 2-й – Тіло Штідт, 3-й – німець Лукас Калкбреннер. Трутман – 9, Саттон – 6. Справжня війна відбулася під час заїзду Томаса Марніца – заварився в бочці, перевернувся, не туди понесло, перевернувся, і, як результат, 26 місце.
  Ерік Дегуль – 7, нагадаю, це француз, який дуже гарно катається і якому останнім часом дуже не щастить: минулого року він дивом не попав в призери і цього року на Теві зламав при стрибку водоспада весло.

  Фінал відбувався через годину. Старт в зворотньому порядку. Учасники були стомлені і помилялися. Тут то і стало зрозуміло хто як розпланував собі змагання і витрату сил. Трутман приїхав восьмим і Фішер сказав «Все таки його спеціалізація – фрістайл». І варто зауважити, що гріб Трутман погано, коротко, рвано, розгойдуючи корпус впред-назад – родеїстам гребля щоб плавати по улову ))) Ерік Дегуль знову налажав, перевернувся і приїхав сьомим. Нагадаю, минулого року він приїхав 1-м в обох спробах кваліфікації, 1-м в чвертфіналі, 3-м в півфіналі і....6-м в фіналі.
  Саттон їхав шостим з кінця і показав кращий заїзд за всі змагання. А Майк Доусон,претендент на перемогу, який був 1 в півфіналі, 2-м минулого року, стартував останнім, перевернувся і приїхав на 13-е місце.

Переворот Доусона в финале SickLine
Переворот Доусона у фіналі.

  Як і ми, перемозі Саттона зрадів Фішер, сказав, що Саттон перервав серію перемог слаломістів на каякерських змаганнях – прийшов і сказав «Hey! Wait a minute! I’ll take this! »

Результат:

1. Сем Саттон 58.85
2. Рамазза Міхаель 1.00.99
3. Калкбреннер Лукас 1.01.13

  На трассі відчутно виділялися слаломісти, але зовсін не якістю «гребка» чи «здоров»ям» - хороші каякери в цьому плані зовсім їм не поступалися. Вони виділялися якраз відсутністю сплавної техніки, що дуже кидалося в очі. На мою думку, цього року було трошки менше води ніж минулого і саме тому сплавна тежніка була такою важливою. От наприклад «Вбивця чемпіонів»: минулого року достатньо було просто розігнатися, гребти не зупиняючись і на зливі іпісля, і як результат каякери просто вилітали і пролітали бочку. І ця тактика була правильною, бо швидша.
  Цього року таке не працювало: потрібно було робити чіткий виважений пізній-пізній буф, ті хто не буфили виїжджали на свічках, випльовувалися в улово, вдарялися в камінь і іноді лягали через корму ))). Ну і  дуже важливим було планування змагань, бо по суті важливою є лише одна спроба – фінальна, і ти можеш 5 раз приїхати 15, а в фіналі першим (майже як Саттон). Показник класу – це робити для перемого стільки скільки потрібно – не більше і не менше. Немає сенсу гарно проїжджати відбіркові спроби і налажати в фінальній (минулий рік у Дегуля). Що не пройти кваліфікацію, що фінішувати 10 в фіналі – одне й те саме – адже переможець лише один, і титул «ввійти в десятку, п’ятірку чи трійку» лише втішний.

Все написане – моя особиста думка.
 by Андрій "Seal" Лисенко.

Запис трансляції
ІнформаціяВозврат к списку

 
Kievkayaks Vkontakte  Kievkayaks на Facebook   youtube Kievkayaks   Kievkayaks v LiveJournal

 
    Интернет магазин Лодочки    
Rafting Mihiya RapidsПрокат    Всем привет! Сижу чищу флешку. Нашла статью которую написала, но почему-то не забросила на сайт. Наз...
Друзі! Тут нещодавно розвернулася дуже резонансна суперечка у світі великого каякінгу!
Цікава, кори...
Привет, детка!
Вот та осень - с прозрачным небом и запахом пожухлой листвы, которую я так люблю, ...
Це друзі було стрьомно, це довго, це мало наслідки і це було ... зафільмовано!
Якщо Вам цікаво як ц...
Привіт, друзі!
Ну що, підвели підсумки цього року? А не забули туди додати про наші круті змага...
Ще один звіт чайника. Дуже люблю їх читати, тому сам іноді такі пишу ))
Як казали в фільмі Fear...